1% PODATKU

1% podatku

Przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)

W druku PIT na ostatniej stronie w części „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać:

• Numer KRS: 0000245554
  • Kwotę (zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół!)
  • Cel szczegółowy: identyfikator szkoły

Przykład dla formularza PIT 36:

H. WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

Należy podać numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (Numer KRS) organizacji wybranej z wykazu oraz wysokość kwoty na jej rzecz

124. Numer KRS

Wnioskowana kwota

Kwota z poz. 125 nie może przekroczyć 1% kwoty z poz. 120 po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy
w dół.

125.

KWOTA zł,      gr

1. INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Podatnicy, którzy wypełnili część H, w poz. 126 mogą podać cel szczegółowy 1% a zaznaczając kwadrat w poz. 127 wyrażając zgodę na przekazanie OPP swojego imienia, nazwiska i adresu wraz z informacją
o kwocie z poz. 125. W Poz. 128 można podać dodatkowe informacje np. ułatwiające kontakt z podatnikiem (telefon, fax)

126. Cel szczegółowy

SP Orzech lub Przedszkole Orzech*

127. Wyrażam zgodę

128.

* Należy wybrać jedną instytucję, której chce się przekazać 1 %

WAŻNE:

• Nie ma konieczności podawania gdziekolwiek nazwy „Instytucji Inicjatyw Pozarządowych” – do identyfikacji służy wyłącznie numer KRS (0000245554)
  • Nie ma potrzeby podawania gdziekolwiek numeru konta Instytutu Inicjatyw Pozarządowych
  • Przekazanie 1% nie wymaga samodzielnego wpłacenia jakichkolwiek pieniędzy – zdeklarowany 1 % zostanie przekazany przez odpowiedni urząd skarbowy

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.