Bezpieczny powrót do przedszkola

Utworzono dnia 27.08.2020

Bezpieczny powrót do przedszkola

Dla dzieci w całym kraju dzień 1 września oznacza koniec wakacji i powrót do przedszkola. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nadchodzący rok przedszkolny będzie różnił się od poprzednich. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i nauczycieli wraz z pierwszym dniem zaczną obowiązywać nowe zasady zgodne z procedurą  bezpieczeństwa wewnętrznego na wypadek choroby zakaźnej ze szczególnym uwzględnieniem COVID-19, która jest dostępna na stronie internetowej pod adresem http://zsporzech.szkolna.net/prz/n,procedura-bezpieczenstwa-wewnetrznego-na-wypadek-wystapienia-choroby-zakaznej-ze-szczegolnym-uwzglednieniem-covid-19. (Bardzo prosimy, aby rodzice zapoznali się z powyższą procedurą).

1. W nadchodzącym roku szkolnym obowiązywać będzie nowe wejście tylko dla przedszkola, które znajduje się z przodu budynku, od ulicy Brzechwy (front budynku).
  2. Do przedszkola należy przyprowadzać dzieci zdrowe (np. bez temperatury, kataru, kaszlu).
  3. W dniu przyprowadzenia pierwszy raz dziecka do przedszkolu należy dostarczyć wypełnione i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia oraz zgodę na pomiar temperatury dziecka. Dokumenty będzie można pobrać z naszej strony internetowej w załączniku poniżej.
  4. Przekazanie dzieci pod opiekę przedszkola odbywać się będzie w przedsionku, w którym będą mogły przebywać maksymalnie dwie rodziny w odstępie 1,5m. Opiekunowie zobowiązani są do noszenia maseczki na terenie placówki.

Nie przeciągamy pożegnania, pocałuj je i wyjdź, przekazując maluszka nauczycielowi. Kiedy mówimy dziecku „Nie bój się!”, to właściwie wtedy uświadamiamy mu, że jest się w ogóle czego bać. Strach w naszym głosie, żal i współczucie nieświadomie sprawiają, że dziecko utwierdza się w przekonaniu, że dzieje mu się krzywda. Spokojnie, nic złego się nie wydarzy! Niech dziecko czuje to również od rodzica. „Będzie fajnie! Miłej zabawy!”

1. Dziecko należy przyprowadzić i odebrać ściśle według godzin zgłoszonych w deklaracji przez rodziców. Pomoc nauczyciela pomoże dziecku przygotować się
    w szatni.
  2. Dziecko nie może zabierać do przedszkola i z przedszkola niepotrzebnych rzeczy.
  3. W obecnej sytuacji tymczasowo odwołane będą wszelkie uroczystości i dni otwarte.
    Postępy dzieci będą przekazywane rodzicom drogą mailową lub telefoniczną, natomiast prace dzieci będą publikowane na stronie internetowej placówki.

Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować drogą mailową do wychowawców poszczególnych grup.

Grupa Biedronki – Martyna Tyczka

Grupa Słoneczka – Dominika Szołtysik e-mail: dominika.szoltysik@zsporzech.edu.pl

Grupa Żabki – Agnieszka Szulc e-mail: agnieszka.szulc@zsporzech.edu.pl

Grupa Sówki – Anita Fabijańska e-mail: anita.fabijanska@zsporzech.edu.pl