Plan na ten rok?

Orzech, 19.09.2018r.

Plan na ten rok?

Niedawno skończyły się wakacje i niestety trzeba było przyjść do szkoły. Największą zmorą jest codzienne, ranne wstawanie. Martwimy się także okropnie ciężkimi plecakami. Na szczęście jest otwarty „wybieg” - nasz szkolny plac apelowy i jeszcze możemy troszkę poszaleć. To tak jakbyśmy w szkole mieli piętnaście minut wakacji. Cieszymy się też tym , że nauczyciele jeszcze nie zadają za dużo, niezbyt wymagają i póki co stawiają dobre oceny. Jak na pierwsze trzy tygodnie szkoły to jest fajowo!

Gdy wróciliśmy z wakacji zastaliśmy czyściuteńką, odnowioną i pachnącą szkołę. Po mszy świętej inaugurującej rok szkolny zobaczyliśmy akademię przygotowana przez klasę Va. Aktorzy zaznaczyli wszystkie najważniejsze sprawy, z którymi będziemy się spotykać w nowym roku – pierwsze kroki pierwszoklasistów, egzaminy ósmoklasistów, pracę wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły (w tym naszego SUPERWOŹNEGO).

Świetnie było spotkać się z wszystkimi kolegami i poszaleć, niestety okazało się, że nie wszyscy umieją zadbać  o naszą szkołę! Już pobrudzono ściany, zepsuto drzwi i deskę w toalecie. Dzieci popychają się, wchodzą sobie pod nogi, biją się i krzyczą co najmniej tak, jakby nie mieli wcześniej wakacji! Czy umiemy coś na to poradzić? Z pewnością TAK! Pokażmy, że stać nas na bycie porządnymi osobami! „Bo jak nie my to kto?!”

Jeszcze trwa lato,  pogoda jest piękna i po szkole spędzamy mnóstwo czasu na dworze. I dobrze, bo przecież niedługo się zacznie: wymagania, sprawdziany, kartkówki, odpowiedzi, projekty… Ech! Ale pamiętajcie, wakacje już nie długo - za 39 tygodni, czyli 276 dni!

Plan na ten rok? Dać z siebie wszystko i uśmiechać się do świata! No i postarać się BYĆ PORZĄDNYMI OSOBAMI!

Przybysz i Gałązka