Otwarcie "Zielonej pracowni" w naszej szkole

Utworzono dnia 12.10.2020

Otwarciu naszej pięknej Zielonej Pracowni, które odbyło się 19 listopada towarzyszyła uroczysta eko-akademia, przygotowana przez uczniów klas V i VIII oraz szkolną grupę wokalną Sing Kids. Piekną scenografię stowrzyły Pani: Ewa Kolricz, Katarzyna Musiał oraz Alicja Czura - Musialik. Nad wyrazem artystycznym występu czuwały Panie: Maria Hajduk. Beata Konarczak - Wężyk oraz Alicja Czura - Musialik.
Akademia rozpoczęła się ona od  wzruszającej dziecięcej interpretacji stworzenia świata wg biblijnej Księgi Rodzaju. Moża było usłyszeć także kilka profesjonalnie wykonanych piosenek ekologicznych, które wspaniale przeplatały się ze scenami mówiącymi o zanieczyszczanej Matce Ziemi oraz nadzji na jej odrodzenie w przypadku, gdy będziemy wszyscy o nią dbać. Akademię zakończyło ślubowanie, podczas którego wszyscy uczniowie oraz zaproszeni goście obiecali dbać i troszczyć się o swoje środowisko.

Podczas uroczystości miło było nam gościć: wójta Gminy Swierklaniec Pana Marka Cyla, przedstawicielkę WFOŚiGW Panią Ewę Cofała, wicestarostę tarnogórskiego Pana Sebastiana Nowaka, sołtysa i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Pana Michała Nolewajkę, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Ewelinę Przybylok oraz dyrektorów pozostałych placówek szkolnych z terenu naszej gminy. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność.

Uroczyste otwarcie "Zielonej pracowni"

Utworzono dnia 12.10.2020, 13:39