Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą skierowaną do uczniów naszej szkoły, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać działalność charytatywną i kulturalną.

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole prowadzone są działania na rzecz niesienia bezinteresownej pomocy.

W roku szkolnym 2020/2021 członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zaplanowali przede wszystkim:
- sprzedaż kartek świątecznych, z których dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne;
- organizację Bożonarodzeniowego Koncertu Charytatywnego;
- zbiórę produktów dla Azylu dla zwierząt "Cichy Kąt w Tarnowskich Górach" oraz Schroniska dla zwierząd w Miedarach;
- zbiórkę pluszaków, gier i artykułów szkolnych dla dzieci z oddziałów onkologicznych;
- zbiórkę nakrętek dla chorej Oliwii.