Festiwal Piosenki Przyrodniczej

Powiatowy Festiwal Piosenki Przyrodniczej

Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzechu Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wieczorków w Orzechu razem ze Stowarzyszeniem Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga wW WRZESNIU 2020 roku. realizować będzie projekt pn. “Powiatowy Festiwal Piosenki Przyrodniczej”.

Celem konkursu jest m.in. popularyzacja piosenek o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, kształtowanie postawy ekologicznej, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcanie placówek do promowania uzdolnionych wokalnie uczniów.
Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas I – VIII z Gminy Świerklaniec oraz Powiatu Tarnogórskiego i zakłada przeprowadzenie dwóch etapów:
1) Przesłuchania reprezentantów przedszkoli i szkół zgłoszonych do Festiwalu.
2) Koncert Laureatów w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.
Realizacja projektu będzie możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Powiatu Tarnogórskiego w ramach zadania publicznego z dziedziny kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
Patronami honorowymi “Powiatowego Konkursu Piosenki Przyrodniczej” jest Starosta Tarnogórski Pani Krystyna Kosmala.
Szczegóły dotyczące udziału w Konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w załącznikach poniżej oraz na stronie Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga – www.milosnicynaklasl.org.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału!