Czyste powietrze wokół nas

Nasze przedszkole włączyło się w Program Przedszkolnej Edukacji  Antytytoniowej " Czyste Powietrze Wokół Nas" organizowany pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W programie uczestniczą dzieci 5-6 letnie z grupy "Sówki" i "Piraci". Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

Program ma za zadanie:

1. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
  2. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
  3. Zwiększyć wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
  4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.

Znalezione obrazy dla zapytania: czyste powietrze wokol nas program"