Kotki

Chcę być kotkiem, on jest miły,
chcę by dzieci mnie lubiły.
Ty być miły możesz też,
przecież dobrze o tym wiesz.
Mów dzień dobry, do widzenia,
a spełnią się twe życzenia.

Kotki to najmłodsza grupa przedszkolna, do której uczęszczają dzieci 3- i 4-letnie. W grupie jest 19 dzieci, 6 dziewczynek oraz 13 chłopców. Kotki bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, ciekawe świata i aktywne, zarówno podczas zajęć jak i zabaw. Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach integracyjnych, dydaktycznych, a w szczególności lubią gry i zabawy ruchowe przy muzyce. Kotki chętnie wykonują prace plastyczne przy wykorzystaniu różnych technik, najbardziej jednak lubią malować kredkami i farbami. Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne. Lubią także bawić się chustą animacyjną oraz sigumą. Podczas zabaw swobodnych dzieci najbardziej lubią budować wieże z klocków, gotować pyszności w swojej kuchence dla pań oraz kolorować obrazki. Kotki bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, lubią chodzić na spacery, a najbardziej uwielbiają plac zabaw. Dwa razy w tygodniu Kotki uczęszczają na język angielski.
Grupa Kotki bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Kreatywne Dni Nietypowe".
Wychowawcą grupy jest pani Angelika Lewicka, drugim nauczycielem jest pani Sabina Rupik, a pomaga nam pani Beata Ulfik.