Akcja Góra Grosza

Utworzono dnia 29.10.2023

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzechu kolejny raz przyłącza się do akcji "Góra Grosza".

Góra Grosza, to akcja, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Organizatorem tej akcji od 2000 roku jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

Dotychczasowe edycje pokazały, że Góra Grosza jest znana i lubiana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez te wszystkie lata w sumie zebrano ogromny fundusz - ponad 29 milionów złotych.

Coroczny udział w tej akcji pokazuje, że jesteśmy wrażliwi i nieobojętni na los innych, że potrafimy się zjednoczyć w imię wspólnego celu i razem przyczyniamy się do poprawy sytuacji dzieci w trudnej sytuacji życiowej.Sukces akcji to przede wszystkim Nasz sukces.