JESTEŚMY SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE

Utworzono dnia 08.01.2015

8 stycznia 2013 roku w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wśród 25 wyróżnionych szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Rodziny  Wieczorków w Orzechu. Wyróżnienie odebrała z rąk Tadeusza Sławeckiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej dyrektor szkoły Urszula Sowińska i szkolny koordynator do spraw promocji zdrowia pani Danuta Gałęziok. W 2012 roku Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie rekomendowała wybrane szkoły do otrzymania Krajowego Certyfikatu. Zgodnie z procedurą nadawania Certyfikatu Pani Minister Edukacji Narodowej na podstawie tej rekomendacji przyznała prestiżowe wyróżnienia.  Przyznany Certyfikat stanowi wyraz uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy i jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie. Przynależność szkoły do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie to ogromny zaszczyt i nobilitacja dla placówki, a jednocześnie  zobowiązanie do dalszych efektywnych działań.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.